wtorek, 23 kwietnia 2013

Patriotyczny obowiązek!

          Jako prawdziwi patrioci, powinniśmy chełpić się z tego, iż mieszkamy w krainie z jedynie szlachetnych metali i kamieni zbudowanej, która mlekiem i miodem płynie, w każdym zakątku swego istnienia. Gdzie zabawa, spontaniczność i marzenia żadnego kresu nie mają. Gdzie zachody słońca możemy oglądać po tysiąckroć razów nawet jednego dnia. Zbudowana jest ona na fundamencie niezwykle trwałym, który wywodzi się z tradycji najdawniejszych, a zarazem najdoskonalszych kultur. Tu mieszkańcy są wiernie oddani własnym ideałom. Niezachwianie wierzą w cnoty prawdziwe, dobre i szczere. Powszechnie znana jest ich gościnność, dobroć oraz to, iż ich umysły w żaden sposób nie zostały ograniczone przez jakiekolwiek czynniki globalizacji. Jak więc widać, kraj ten, usiany gęstymi lasami, wysokimi górami oraz łąkami, pełnymi niezapominajek i chabrów jest najlepszy miejscem wypoczynku. Warto dodać o jego całodobowej dostępności. Bowiem wiedzcie, iż jego granice może przekroczyć każdy o dowolnej porze, niezależnie od swojego pochodzenia, płci, wieku, wyznania, czy orientacji. To nasza kolebka, która jest w całej swej istocie bezkresnie doskonała, uniwersalna i ponadczasowa. Mowa oczywiście o Książkolandii. 

          Oczywiście muszę wspomnieć o swych pobudkach, które zmotywowały mnie do nagłego uwielbienia naszego Kraju. Dziś jest wyjątkowy dzień, który od wieków przypominał wszystkim narodowościom o darze jakim jest Książka. Z racji tej wielkiej uroczystości chciałam Was ogromnie zachęcić, abyście zachowali pewne konwenanse i wzięli do swej dłoni ulubioną powieść poświęcając jej zaledwie dziesięć minut. Czyńcie więc honory i dawajcie dobry przykład. Bowiem, jak to mówił klasyk, Czytelnik potrafi.

P.S.: Polecam zaglądanie do różnych księgarni (oraz portali internetowych), gdyż ze względu na dzisiejszy dzień, organizowane są ogromne promocje i wyprzedaże na książki. ;)

P.S.2: Zapraszam Was do polubienie mojego fanpage'a. LINK

Pozdrawiam,
Zagorzała Czytelniczka, która trzyma w swej dłoni Małego Księcia,
Kermit

13 komentarzy:

 1. A ja właśnie o książkowych promocjach napisałem ;D Czekałem na ten dzień cały rok xD

  OdpowiedzUsuń
 2. bhsbhsbhasbhabhabas promocje! Nie muszę jechać na Grodzką do Narnii, żeby kupić coś tańszego.
  Zatopię się dzisiaj chyba w "Wiośnie 1941". Książka tak smutnie na mnie patrzy, bo nie miałam jej jeszcze w rękach.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie zaglądam do tych promocji, bo ucierpi na tym nie tyle co mój portfel, ale mój regał. jeśli cokolwiek jeszcze do niego wcisnę do może pęknąć ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. A więc z ręką na sercu mogę powiedzieć, iż wypełniłyśmy dzisiaj nasz święty,m patriotyczny obowiązek! :) Niech żyją Książki! <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurczę...prawie zapomniałabym o promocjach z okazji dzisiejszego dnia;p. Zatem dzięki za przypomnienie:*

  OdpowiedzUsuń
 6. <3 O matko, jakie to spotkanie z książkami było dzisiaj cudowne <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Wykonałam swój obywatelski obowiązek, jakżeby inaczej. :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale u Ciebie fajnie:) Będę tu często zaglądać:) Dołączam do grona Twoich obserwatorów:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę się wybrać na książkowe zakupy:)))

  OdpowiedzUsuń
 10. Więc "Mały książę" to Twoja ulubiona lektura?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak dokładnie! ;D Kocham go całkowicie.

   Usuń

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. ;D